تشکل‌ها در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای تصمیمات حوزه تولیدات دامی مشارکت کنند مورخ 1398/10/10

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تشکل‌ها باید قوی تر از وضعیت فعلی خود باشند و لازم است در برنامه ریزی‌ها و اجرای تصمیمات حوزه تولیدات دامی مشارکت کنند.

به گزارشروابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از خبرگزاریایانا، مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در جلسه سراسری معاونین بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان ها که امروز صبح در سالن نعمتی جم برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته زیربخش تولیدات دامی نمره‌ خوبی گرفت و از جهت تولید مواد پروتئینی با قیمت مناسب و رساندن آن بر سر سفره مردم در شرایط مناسبی قرار داشتیم.

وی پیش‌بینی کرد: امسال تولید شیر به۱۱میلیون تن و تخم‌مرغ به حدود یک میلیون تن برسد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: بر اساس برآرودها، بیش از ۲.۵ میلیون تن گوشت مرغ و۸۸۰هزار تن گوشت قرمز، تولید خواهیم داشت، همچنین ۱۴۵۰ تن پیله تر ابریشم و بیش از۱۰۰هزار تن عسل تا پایان سال تولید می شود.

رضایی در رابطه با تامین نهاده های دامی مورد نیاز گفت: از نظر تامین نهاده‌ها شرایط بسیار ایده‌آلی وجود دارد و دانه ذرت، کنجاله سویا و جو، تامین جوجه یک روزه، گله های مادر و اجداد، واکسن ها و مکمل ها به خوبی در حال انجام است.

وی افزود: امسال کمتر از سال گذشته نگران تامین نهاده‌ها بودیم، علی رغم اینکه اعتبارات دولتی بسیار کمتر بوده اما صنعت به صورت پویا و فعال در حال فعالیت است.

رضایی در رابطه با نظارت بر حوزه های دام و طیور در استان ها خاطرنشان کرد: باید در تمام فرایندهای حوزه کاری دام و طیور نظارت کامل انجام شود و شرایطی که در آن هستیم، نیاز به نظارت قوی برای رصد تک به تک تغییرات دارد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم تقویت تشکل ها اذعان کرد: تشکل‌ها باید قوی تر از وضعیت فعلی خود باشند و لازم است در برنامه ریزی‌ها و اجرای تصمیمات مشارکت کنند.

وی افزود: تشکل ها باید از حوزه شهرستان‌ها تقویت و افراد دارای صلاحیت وارد این تعاونی‌ها شوند تا یک اتحادیه ملی قوی داشته باشیم.

رضایی با تاکید بر این که باید کارها توسط تعاونی ها انجام شود و ما تنها ناظر باشیم، گفت: اگر تعاونی‌ها کار خود را به درستی انجام می دادند، بخش دولتی به امور ورود پیدا نمی کرد، بنابراین باید از تعاونی ها حمایت کرده و به چابک‌سازی آنها کنیم.