نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور در اصفهان افتتاح شد

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی روز سه‌شنبه با حضور ۱۷۰ شرکت داخلی و نمایندگان برندهای معتبر جهانی در اصفهان آغاز به کار کرد.

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و دامپزشکی روز سه‌شنبه با حضور ۱۷۰ شرکت داخلی و نمایندگان برندهای معتبر جهانی در اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، این نمایشگاه به مدت پنج روز تا ۲۱ خرداد جاری در ۱۷ هزار مترمربع فضای محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با هدف معرفی کالاها و محصولات جدید و فناوری‌های نو در صنعت دام و طیور، ایجاد فرصت تعامل با تولیدکنندگان، بازرگانان و متخصصان، ایجاد فرصت عقد قراردادهای کاری و اخذ نمایندگی برپاست.

مشارکت‌کنندگانی از استان‌های اصفهان، البرز، تهران، فارس، گلستان، خراسان رضوی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، قزوین، قم، یزد، چهارمحال و بختیاری و مرکزی در آن حضور دارند.

در این نمایشگاه شرکت‌های فعال در زمینه های ماشین‌آلات دامپروری، تجهیزات آبزیان، خوراک دام و طیور، افزودنی دام و طیور و آبزیان، خدمات دامپروری، مواد ژنتیکی، انواع شیردوش، فن و مه‌پاش هوشمند و ماهی زینتی، سازه‌های پیش ‌ساخته دامداری، پاستوریزاتور، مبدل‌های حرارتی انواع مخازن، کنسانتره دام و طیور، لوازم مرغداری، لوازم و تجهیزات صنعتی مرغداری و گلخانه، سامانه‌های تهویه و گرمایشی، داروسازی و آزمایشگاه‌های تخصصی مرتبط آخرین دستاوردها و محصولات خود را ارائه کردند.

همچنین پنج شرکت‌ به عنوان نمایندگان رسمی برندهای خارجی در این نمایشگاه حضور دارند و به ارائه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود می‌پردازند.

وزیر کشاورزی و منابع آبی اقلیم کردستان عراق که در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور داشت، گفت: اقلیم کردستان همکاری و ارتباط خوبی با ایران در زمینه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی دارد و امروز نیز هیاتی از این اقلیم در نمایشگاه دام و طیور اصفهان به منظور توسعه همکاری های تجاری حضور یافتند.

بگرد دلشاد شکرالله طالبانی با اشاره به توسعه بخش کشاورزی و دام و طیور در کشور ایران و اصفهان، افزود: ما به تجربه‌های ایران برای توسعه کشاورزی نیازمندیم و درهای اقلیم کردستان بر روی تجار و فعالان بخش خصوصی ایران در این زمینه باز است.

وی با بیان اینکه در ۲ روز گذشته با سفر به تهران، جلسه‌هایی درباره سدسازی داشتیم، تاکید کرد: وزارت کشاورزی و منابع آبی اقلیم کردستان از تجربه‌های کشور ایران در توسعه ساخت سد استفاده می‌کند.

وزیر کشاورزی و منابع طبیعی اقلیم کردستان عراق با تشکر از مسوولان و مردم استان اصفهان از آنها دعوت کرد تا در نمایشگاهی که چند ماه آینده در اقلیم کردستان در زمینه کشاورزی برگزار می شود، حضور یابند.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این مراسم گفت: دام و طیور صنعت بزرگ و پویایی در کشور است که مواد غذایی اصلی مردم و پروتئین‌ها را تامین می کند و اشتغال وسیعی در کشور ایجاد کرده است.

مرتضی رضایی با بیان اینکه ضریب نفوذ فناوری در این صنعت بالاست که در نمایشگاه دام و طیور اصفهان نیز قابل مشاهده است، افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی نقش موثری در ارتباط بین بهره برداران و فعالان صنعتی دارد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان نیز گفت: این نمایشگاه بهترین نمایشگاه دام و طیور در سطح است و از استان‌های مختلف در این رویداد اقتصادی حضور دارند و آخرین دستاوردهای خود را ارائه کردند.

علی یارمحمدیان اظهار امیدواری کرد که انعقاد قراردادهایی در این نمایشگاه با تجار عراقی، افغانستانی و ترکیه ای، اقتصاد استان اصفهان را یک گام به جلوتر ببرد.