روزانه ۱۰۰ تن گوشت تازه گوسفندی با قیمت تنظیم بازار در تهران عرضه می شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه روزانه ۱۰۰ تن گوشت تازه گوسفندی در تهران در حال عرضه است،گفت: سیستم های نظارتی باید با گران فروشان گوشت برخورد کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از مهر،حمید ورناصری درباره افزایش قیمت گوشت گوسفندی در بازار و اینکه آیا حجم واردات این نوع گوشت به کشور کاهش یافته است؟، اظهارداشت: میزان واردات کاهش نیافته و واردات گوشت گوسفندی مانند گذشته در حال انجام است.

وی با بیان اینکه روزی حدود ۱۰۰ تن گوشت گرم گوسفندی در تهران در غرفه های سازمان میادین، فروشگاه های زنجیره ای، صنف قصابی و انجمن بسته بندی گوشت در حال عرضه است، گفت: طبیعتا با توجه به خریدهای انفرادی و با توجه به قیمت گوسفند زنده ممکن است نرخ های متفاوتی در برخی مراکز عرضه وجود داشته باشد اما ملاک ما تامینی است که انجام می دهیم و قیمت ۳۳ هزار تومان عرضه می کنیم.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور تصریح کرد: شهروندان می تواند به شبکه توزیع گسترده ای که وجود دارد از جمله غرفه های سازمان میادین، فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه های تحت پوشش انجمن بسته بندی گوشت و غیره مراجعه و محصول مورد نیاز خود را تامین کنند.

ورناصری ادامه داد: طبیعی است فروشگاهی نیز گوشت گوسفندی را با قیمت های متفاوتی توزیع کند که سیستم های نظارتی مانند تعزیرات و غیره باید ورود و برخورد قانونی کنند.

وی درباره اینکه گفته می شود کمبود دام و صادرات بیش از اندازه دلیل گرانی های اخیر است، گفت: برخی مسئولان متاسفانه با مصاحبه های غیرکارشناسی به افزایش کاذب قیمت دامن می زنند ضمن اینکه صنف اتحادیه گوشت گوسفندی به صورت روزانه گوشت تازه گوسفندی از ما می گیرد که مکلف است آن را کیلویی ۳۳ هزار تومان بفروشد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور درباره اینکه آیا معتقد هستید هیچ کمبودی در این زمینه نداریم؟، افزود: ما بخشی از نیاز را در داخل کشور تامین می کنیم و به صورت روزانه ۱۰۰ تن گوشت وارد کشور و عرضه می شود، بنابراین روند مناسبی داریم ضمن اینکه اگر احساس شود نیاز به واردات بیشتری است حتما این کار را انجام خواهیم داد.

ورناصری ادامه داد: اما در این شرایط به دلیل سیاه بهاری که وجود دارد عرضه دام هم بیشتر خواهد بود و بنابراین این اعلام قیمت هایی که بدون مطالعات کارشناسی و بررسی های دقیق توسط برخی مسئولان انجام می شود، اقدام صحیحی نیست؛ اعداد و ارقام اعلام شده باید فنی، کارشناسی شده و متناسب با واقعیت باشد.

وی تصریح کرد: وقتی همه شبکه های توزیع امکان دریافت گوشت گوسفندی و فروش آن را با قیمت هرکیلوگرم ۳۳ هزارتومان دارند، نمی توانند قیمت های کاذب اعلام کنند.

ورناصری با بیان اینکه ۱۰۰ تن گوشتی که روزانه در تهران توزیع می شود گوشت تازه گوسفندی است، گفت: این گوشت از استرالیا و کشورهای آسیا میانه وارد می شود و کیفیت بسیار بالایی دارد.