تولید گوشت در کشور کاهش نیافته است

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این که قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته است، گفت: جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش پیدا نکرده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی و به نقل از خانه ملت، «محمود حجتی» امروز- سه شنبه- در گفت و گویی با تشریح آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در کشور، اظهار داشت: براساس گزارشی که طی مراحل مختلفی توسط مرکز آمار ایران ارائه شد جمعیت دام کشور کم نشده و تولید گوشت کاهش پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه مسائل ارزی و مشکلات اقتصادی سبب جهش قیمتی گوشت قرمز شد، افزود: دولت به این موضوع ورود کرده و در حال حاضر واردات به شکل لازم انجام می شود و قیمت ها آرام آرام در طی سه ماه اخیر رو به کاهش است، خصوصاً قیمت دام زنده کاهش زیادی داشته که امیدوارم متعادل شود.

مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود 5 تا 6 درصد افزایش یافته است

وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه مصرف گوشت سفید امسال نسبت به سال گذشته حدود 5 تا 6 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: این در حالی است که جمعیت کشور نیز یک درصد افزایش یافته است که این موضوع نشان می دهد سرانه مصرف گوشت سفید و آبزیان افزایش یافته است.

گوشت با ارز نیمایی وارد کشور می شود

حجتی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مقداری نامتعادل است، ابراز امیدواری کرد که قیمت این محصول پروتئینی به تعادل برسد.

وی یادآور شد: تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات گوشت قرمز از پایان سال 97 حذف شده و اکنون با ارز نیمایی وارد کشور می شود.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: براساس ابلاغیه رییس کل بانک مرکزی به گمرکات حتی کسانی که ارز 4 هزار و 200 تومانی برای واردات گوشت دریافت کرده بودند زمانی که گوشت آنها وارد بندر می شود باید قبل از ترخیص مابه التفاوت ارز 4 هزار و 200 تومانی تا نیمایی را پرداخت کنند تا کالای آنها ترخیص شود.