برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی

به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی، مراسم تودیع و معارفه رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی در تاریخ ۱۳۹۷/۲/۲۶ در مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مهندس ملاصالحی گزارشی از روند کارهای انجام شده در مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی ارائه نمود.

دکتر رضائی ضمن تشکر از خدمات جناب مهندس ملاصالحی گفت : در مرکز اصلاح نژاد فعالیت های چشم گیری انجام شده و فرایند اصلاح نژاد بدون توقف باید با سرعت بیشتر رو به جلو حرکت کند.

همچنین وی افزود: اولین کاری که بایستی اتفاق بیفتند تشکیل گروه های مشورتی برای تشخیص روند مناسب در ادامه کار اصلاح نژاد دامی کشور می باشد. ضمناً لزوم چابکی در تصمیم گیری امکان تغییرات به موقع در صنعت دامپروری کشور را میسر می کند و باعث می شود که این صنعت جوابگوی نیاز کشور باشد.

وی در ادامه افزود : در حال حاضر اقدامات موثر در اصلاح نژاد دام سنگین باعث شده تا نژادهای خوبی در کشور تولید شود و صادرات دام های ژنومیک و مواد ژنتیکی این دام ها به کشورهای منطقه انجام شود، امروز صنعت دامپروری کشور توان رقابت با دامداری های صنعتی اروپا را دارد.

دکتر عباسی رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی، ضمن اشاره به استفاده بهینه از منابع دامی و منابع طبیعی کشور با توجه به محدودیت های طبیعی گفت: فعالیت های چشمگیر این مرکز بر کسی پوشیده نیست و از مدیریت های قبلی تشکر نموده و از خداوند بزرگ توفیق انجام خدمت را خواستار شدند.

در پایان این مراسم از اولین آزمایشگاه آنالیز شیر با مدرنترین تجهیزات و قابلیت سنجش ۲۶پارامتری ارزیابی مدیریتی واقتصادی دام های شیری که توسط بخش خصوصی در جهاد کشاورزی البرز راه اندازی شده بازدید کرد .